Nezařazené

Co je to dům na klíč

Asi každému je jasné, že stavba domu není rozhodně jednoduchá ani levná záležitost. Právě její náročnost je důvodem, proč to většina lidí svěřuje profesionálním stavebním firmám. Ty obvykle nabízí několik řešení. Jedním z nich je i dům na klíč.

To je pojem, se kterým se příliš často nesetkáváme. Valná většina lidí ani neví, co se pod tímto názvem skrývá. Přesto se může pro mnoho z těch, kteří si chtějí na svém pozemku postavit dům, jednat o takřka ideální řešení.

odemykání nového domu

V podstatě se jedná o sériově vyrobený dům. Jednoduše řečeno, dům si nenavrhujeme sami, nýbrž si vybíráme z možné nabídky dané stavební firmy. Ta jej díky tomu může postavit za nižší cenu, neboť jednotlivé díly je možné vyrábět sériově.

Je tedy jasné, proč tuto variantu volí mnoho lidí. Je ovšem nutné poznamenat, že není ani zdaleka vhodná pro každého. Má totiž i své nevýhody, které nemusí být na první pohled patrné.

V první řadě je to fakt, že není zohledněna velikost pozemku. Pokud si dm navrhneme sami, můžeme jej vypracovat tak, aby zabral pouze přesně určený prostor. To se hodí, zvláště pokud máme pozemek s atypickými rozměry.

návrh domu na klíč

Pak je tu také fakt, že domy na klíč nejsou přizpůsobeny našim individuálním potřebám. Může to být třeba počet garáží, ale také například bezbariérový přístup, pokud máme v rodině vozíčkáře nebo někoho s pohybovým postižením, jemuž samozřejmě chceme pobyt doma co nejvíce usnadnit.

Je samozřejmě pravdou, že toto je případ pouze malé části těch, kteří si chtějí dům postavit. Proto je varianta na klíč v naprosté většině případů tím nejvhodnějším řešením. Je levnější, stavba bývá rychleji hotová a také vyřizování je jednodušší.

Proto se rozhodně vyplatí se na tuto možnost stavební firmy zeptat a podívat se na jejich návrhy. Možná mezi nimi najdete takový, který bude vašim představám přesně odpovídat. A to rozhodně za to stojí.