Nezařazené

Nenahraditelné babičky: proč byste si jich měli vážit?

Babičky (a také dědečkové) jsou velice podstatnými členy rodiny. A to nejenom pro naše děti, které můžeme dát prarodičům pohlídat, ale také pro nás, dospěláky. Babičky nám vždycky pomohou, je a ně spolehnutí a samozřejmě se od nich mnohému naučí nejenom vaše děti, ale i vy. navíc dětem prospěje změna prostředí, a co si budeme nalhávat, nám také.
pečení s babičkou
–          Babičky nás vždycky vychválí až do nebes
Pro naše babičky jsme prostě úžasní, protože jsme zvládli kdejakou maličkost. To člověku zvedne sebevědomí! Umí nás vždycky potěšit a podpořit nás.

–          Rady a tipy zkušenějších
Vůbec nejede o babiččino vzdělání – babička má totiž školu života, a ta je stejně nenahraditelná jako zcela ojedinělá. Mají moudrost, kterou se nedokážete naučit nikde jinde, proto jsou schopné nám poradit a pomoci, případně nás něco naučit jinak nebo praktičtěji. To zahrnuje mnoho oborů, ať už uklízení, starost o domácnost, organizaci času nebo třeba vaření – a jé, ty recepty…!

–          Babičky jsou vždycky za všech okolností na naší straně
A také nám vždycky důvěřují. Proto nejdou daleko pro milé slovo. Vždycky máme pravdu my a babičky to vědí. Je skvělé vědět, bezmezná důvěra ještě existuje.

Babičky jsou ty nejlepší kuchařky, to je známo už stovky generací. Mají zkrátka zkušenosti a recepty a triky, které vytvoří z obyčejného pokrmu neskutečný zážitek. Mnohdy stačí nějaké jiné koření, případně přidat tajnou přísadu, a hnedle je maso křehčí a polévka lahodnější.
babička s vnoučaty
·         Babiččino vyprávění je jedno z nejlepších. Mnohdy se zde zapojuje spíše dědeček, jejich vyprávění z války, kterou mnohdy zažili, si budete pamatovat do konce života a vyprávět dále svým dětem nebo svým vnoučatům. A buďte si jisti, že vyprávění z této doby, ale také z padesátých a šedesátých let, uslyšíte jenom od málokoho.

Babičce můžete říct všechno. Jakékoliv tajemství. Nemusíte se bát jí je svěřit.