Nezařazené

Rodinný prázdninový výlet se se spoustou zábavy


Zvířátka všude okolo
Děti neustále požadují po rodičích, aby jim pořídili nějaké to zvířátko. Povětšinou je docela jedno, o jakého tvorečka by se jednalo. Hlavní je, aby dýchal, běhal a pokud možná byl trochu chlupatý (protože pak existuje šance, že by se s ním mohli pomazlit).
Se zvířaty umístěnými v zoologické zahradě se Vaše děti sice nepomazlí, ovšem na druhou stranu jich tu budou moci spatřit takové množství, že by je mohla návštěva ZOO na nějakou dobu co do zvířátkového šílenství uspokojit. Zejména, pokud jim slíbíte, že se sem přijedete na zvířátka opět zase podívat.
tigři ve vodě 
V pěkném počasí dokonalá procházka
Většina zoologických zahrad, na něž v České republice narazíte, je rozlehlého půdorysu a bývá zasazena do pěkného přírodního prostředí se stromy, měkkým podložím a dalšími podmínkami, které příroda dokáže zařídit.
spokojená opice
Proto pokud preferujete pro svou rodinu zábavu, která obsahuje pohybovou aktivitu, nikoli pouze pasivní činnosti, návštěva ZOO Vaše požadavky dokáže uspokojit. Děti se tu budou moci naběhat, co srdce ráží a garantujeme Vám, že i Vás budou večer pěkně bolet nohy od veškerého chození, které během dne absolvujete.
V letních měsících, kdy sluníčko pěkně hřeje a přeháněk či jiných rozmarů počasí je pomálu, představuje procházka zoologickou zahradu skvělou příležitost k odpočinku a pokochání se krásami fauny. Takovou, kterou jinde stěží zažijete.
portrét medvěda 
Sranda i poučení
Zoologické zahrady dnes kromě prezentace nejrůznějších exponátů zvířat ze zahraničí taktéž povětšinou zřizují koutky, v nichž mohou děti spatřit (a někdy třeba i pohladit si či nakrmit) typicky českou zvířenu – krávy, kozy, králíky, divoká prasátka a další.
Tato možnost je pro děti skvělou zkušeností z hlediska vzdělávání, nikoli pouze zážitkem. Coby rodiče s nimi v podobném koutku můžete probrat vše, co je zajímá a vést potomky k tomu, aby se vyznaly v české fauně, stejně jako k tomu, aby se nebály větších zvířat, které předtím třeba neměly možnost poznat.