Nezařazené

Zkuste obchodovat i Vy

Proč jste se rozhodli pro solární elektrárnu pro svůj rodinný dům, to může každého napadnout. I když náklady na vybudování byly velmi vysoké, nakonec se Vám za pár let vyplatí vyrábět si svou vlastní.
Ale víte, že se tento byznys začíná dít ve velkém?
V nádherném jihočeském městě, které má kolem 30 tisíc obyvatel a jmenuje se Písek, začínají zkoušet obchodování se solární elektřinou ve velkém. Písek je jedno ze sedmi měst v Evropě, které bylo úspěšné se svým projektem před Evropskou komisí! A proč právě solární elektřina? Písek k tomu má určitě své důvody.
muž s žárovkou.jpg
1.       I když městem protéká řeka Otava a dalo by se říci, že vodní tok umožňuje výrobu elektrického proudu s využitím přírodních zdrojů, přece jen jsou období, kdy i tento tok vysychá a proud není dostačující, aby nenarušil život na jednotlivých úsecích toku.
2.       Říká se, že jižní Čechy jsou příkladem životního prostředí, které patří k těm nejzdravějším. Ale zkuste se projít městem s lokálním vytápěním v zimním období! Stanete se součástí skleníkového efektu, který Vás nezadržitelně rozkašle.
3.       No a jak je to s tím monopolem v oblasti poskytovatelů elektrické energie, to ví snad každý. A pokud se v Písku podaří business se solární elektřinou, potom klobouk dolů, jak jsou ti radní prozřetelní!
Takže to jsou možná právě ty důvody, které vedou Písečany k tomu, aby změnili své životní podmínky k lepšímu.
obnovitelné zdroje energie.jpg
A Vy už své fotovoltaické panely máte.
Proč tedy neoslovit sousedy, nesepsat dohodu? A nepodělit se o elektřinu? Pokud byl jedním z Vašich osobních důvodů šetřit životní prostředí, nebo decentralizovat monopol, potom umožněte i svému sousedovi, aby sdílel Vaše úsilí. Oba uděláte výtečný byznys. Nakonec můžete být i Vy strůjcem revolučního byznysu, který přinese tolik příznivých a vítaných změn pro obec, ve které žijete! Vezměte si příklad!