Nezařazené

Bez tohoto se neobejdete


1.      Bílá košile. Jednoduchá, bez výraznějších prvků. Hodí se jak ležérně k džínám a teniskám, tak elegantně s kostýmkem a lodičkami.

košile

2.      Kostýmek. Ať už kalhotový nebo se sukní. Možná nemáte v práci dress-code, ale i tak se najdou situace, kdy chcete vypadat jako profesionálka. Konference, pohovor, zkouška ve škole, ale i třeba setkání s významnou osobností. Investujte do kvalitních materiálů a padnoucího střihu, a zvažte kousek na míru.

3.      Sako. Stejně jako kostým, sako vám poslouží na všech formálních příležitostech. Tmavé sako ale užijete i s barevnými šaty či neformálně s tričkem a džínami.

4.      Malé „černé“. Klasika všech klasik. I pokud šaty jinak nenosíte, jednoduché tmavé šaty by vám ve skříni chybět neměly. Nemusí být ani nutně černé. Tmavomodré, tmavě fialové či třeba šedé šaty vám udělají stejnou službu, a kromě běžného nošení je využijete i na svatbách nebo dalších událostech.

sako

5.      Kabát. Ne zimní bunda. Ne péřovka. Kvalitní kabát, který vás uchrání před mrazem. Pokud chcete zažít opravdové pohodlí, poohlédněte se po kousku, který vám bude sahat pod kolena.

6.      Nedžínové kalhoty. Neformální, ale nedžínové kalhoty, jako třeba chinos nebo manžestráky. Prokáží vám neocenitelnou službu nejen pokud máte v práci zaveden casual Friday, ale kdykoli když je jako dress-code uveden „business casual“. 

7.      Kvalitní kabelka. A to i tehdy, když většinou nosíte batoh. Kvalitní kabelka, do které se vejde alespoň složka velikosti A4, vám udělá službu například při pohovoru, ale i pokud se rozhodnete někdy být za dámu.

8.      Lodičky. Stejně jako kabelka, prostě existují situace, kam se batoh a tenisky nehodí. Zvolte nenápadné barvy, jako černé nebo béžové. Budou se perfektně hodit k šatům, a povýší i džiny a tričko na nový level.

dlouhý kabát

9.      Kvalitní prádlo. Nemusí to být ani žádný sexy kousek, ale alespoň jeden perfektně sedící pár podprsenky a kalhotek by vám v zásuvce neměl chybět.

10.  Šperky. Opět se nemusí jednat o žádnou extravaganci, ale jednoduchý řetízek nebo náramek podtrhnout i usedlý model.