Nezařazené

Se sportem 3x na samou hranici života a smrti!

1. FREERIDE SKIING, neboli lyžování ve volném terénu, je něco pro milovníky zimy a pořádné dávky strachu o kejhák. Lyžař se totiž pohybuje ve velmi náročných a často neschůdných terénech, jako jsou třeba skalnaté hory. Někteří sportovci si najímají vlastní helikoptéru, která je dopraví na místa ze země jen těžko dostupná, aby se tomuto šílenému sportu mohli věnovat v co nejzáludnějších podmínkách. Pro tyto účely se vyrábějí i speciálně tvarované lyže, jež jsou delší, širší a plošší, takže umožňují pohyb i ve velmi hlubokém sněhu. Lidé, kteří si takto zahrávají se svým životem, hazard musejí opravdu milovat, neboť tento jejich zážitek jim přináší ohromnou spoustu rizik. Jedná se například o vyvolání laviny, anebo pád z velké výšky, který bývá téměř vždy smrtelný. Každý rok se při tomto sportu zabije velké množství lidí z celého světa.
potápění

2. JESKYNNÍ POTÁPĚNÍ, jinak zvané jako „Cave diving“, je velice populární pro svou tajemnost. Kdo ví, co se v hlubokých vodách jeskynních komplexů na Floridě a na Yucatánském poloostrově ukrývá? Jeskyně možná nejsou bohaté na korály, ani barevné rybky, zato průzračně čistá voda a úchvatná krápníková výzdoba sem každoročně láká stovky potápěčů. Tento sport s sebou však přináší mnohá nebezpečenství. Rizikové je především zabloudění ve velice nepřehledném jeskynním systému, anebo vyčerpání zásob vzduchu. Proto si tuto zábavu raději nechejte ujít, zvláště pokud jste pouze rekreační potápěči. Mohli byste totiž přecenit své schopnosti a utopit se.
strmý svah

3. BASE JUMPING, aneb jakýsi pokročilý skok padákem, by vám mohl nahnat opravdu hrůzu. Skáčete totiž z pevných překážek – tedy nikoliv z letadel, ale z mostů, skal, či mrakodrapů. A proč je base jumping nebezpečnější, než běžný paragliding? Protože hrozí enormní riziko srážky s budovami či přírodními překážkami i při sebemenší změně povětrnostních podmínek, což v tomto případěznamená okamžitou smrt. Proto, pokud nejste perfektním parašutistou s úžasně přesným odhadem vzdáleností, se do tohoto sportu raději nepouštějte! V ČR lze skákat pouze z objektů, povolených majiteli.