Ekonomika

Bez vzájemné důvěry to nejde

Někteří si možná říkají, „Co je nám po státu Fahd?“ Co je nám do toho, že jsme jako stát vysoce zadlužení? Ale přemýšleli jste někdy také nad tím, že vláda to také nemá zrovna nejjednodušší? Nemá, musí čelit kritice, neustálým nátlakům, médiím.. a možná ještě spoustě dalších věcí, o kterých nemáme nikdo ani ponětí.

penize_dluhy_problem

Možná si teď říkáte a je to pravda, že v dnešní době, to nemá jednoduché vůbec nikdo, ale možná právě proto bychom měli držet při sobě a podporovat se vzájemně. Vláda je tady pro nás, neměli bychom jim to ještě více ztěžovat. Ted jsou těžké časy, ale všichni společně to zvládneme, i když to možná tak nevypadá, je to jenom těžké období, které trvá už hodně dlouho. Pandemie koronaviru je tady s námi už 2 roky, ale můžeme být na sebe pyšní. Jakš takž jsme to zvládli. Máme očkování! A kdo pomohl, když celá pandemie začala a nikdo z nás nic nevěděl? Vláda. Jasně, že to není vždy růžové a chyby se dělají, všichni děláme chyby. Nikdo není dokonalý, jedině Bůh, který jediný to má vše pod kontrolou. Víte, tím, že nebudeme důvěřovat vládě, budeme akorát nadávat, tím se opravdu nic nevyřeší.

ceska_republika_vlada

Politici jsou taky jenom lidi stejně jako my. Zkuste popřemýšlet nad tím, jak by Vám asi bylo, kdybyste přišli do práce a tam slýchávali pořád jen to, že děláte svou práci špatně? Neměli byste moc podpory. Upřímně si myslím, že by to asi moc dlouho nevydržel nikdo a dříve či později by došlo k tomu, že by člověk dal výpověď a hledal jiné místo. Jenže vláda, i když odejde, tak přijde jiná a náš postoj bude stejný, možná ještě horší. Co se tím vyřeší? Není pravda, že problémy státu se nikoho z nás netýkají, žijeme tady. A i kdybychom žili jinde, tak se nás zase budou týkat problémy jiné, tak už to na světě chodí. Svět je plný nevyřešených problémů a je jen nás, abychom se k problémům postavili čelem a vyřešili je. Jeden člověk možná nezmění nic nebo dojde k malé změně, ale když se spojíme a budeme se navzájem všichni podporovat, změna bude obrovská.