Byznys

Chraňte svou domácnost před vytopením – jak zabránit úniku vody

Únik vody v domácnosti je snad to nejhorší, co se může doma přihodit. Vytopit sousedy nechce nikdo z nás. Jak se snadno dá zabránit domácí nehodě?

Chraňte svou domácnost před vytopením – jak zabránit úniku vody

Dnešní uspěchaná a rychlá doba, kdy nikdo z nás nemá téměř na nic čas přímo vybízí k tomu, nechat běžet pračku, když si potřebujeme odběhnout do obchodu, nechat zapnutou myčku, když musíme pro dítě do školky a podobně. Právě tyto drobnosti ale občas mohou způsobit doslova domácí kalamitu. Vytopit tak můžeme nejen sebe ale i sousedy, což jistě nikdo nechce. Jak se dá úniku vody v domácnosti zabránit? A co dělat, když se nehoda stane?

pexels-photo-248395

Opatrnost je na místě

Je potřeba být hodně obezřetný. V případě, že víme, že se nějakou dobu doma nebudeme zdržovat, je nejlepší uzavřít hlavní uzávěr vody. Na tento úkon nezapomeňte nikdy, i když třeba vyrážíte pouze na víkend na chatu – v případě, že se chystáte rovnou na týdenní dovolenou, měly by být utažené kohoutky vždy. To nejhorší, co se může stát je totiž únik vody v době, kdy jste mimo domov či mimo město. Než se domů dostanete a začnete problém řešit, už může být napácháno mnoho škod. Na tohle proto nikdy nezapomínejte.

Také není od věci nechat někomu v blízkosti domova náhradní klíče od bytu. Věříte své sousedce nebo máte přátele či rodinu, kteří bydlí od vás jen kousek? Určitě jim v době své nepřítomnosti zanechte klíče, pro případ, že k nějaké nehodě ve vaší domácnosti dojde. Problém nemusí být vždy jen u vás, naopak ho může mít třeba váš soused, který vás nechtěně vytopil. V případě nehody je nutné dostat se do bytu včas.

pexels-photo-3935334

Spotřebiče nenechávejte bez dozoru

Žádné spotřebiče nikdy nenechávejte zcela bez dozoru. Opravdu neperte, když nejste doma ani nezapínejte myčku. Spotřebiče jsou nevyzpytatelné a mohou být klidně i úplně nové. Stát se může cokoliv a z pračky vyteče najednou opravdu velké množství vody. Ta pak spolehlivě vytopí nejen vás, ale v případě, že je nehoda opravdu rozsáhlá, odnesou to i sousedé.

A co dělat, když už k nehodě přece jen dojde? Okamžitě vodu zastavte a volejte havarijní servis Kanalizace-instalateri. Nezapomeňte, že je zapotřebí jednat skutečně rychle.