Byznys

Ostravské sídlo společnosti

Se sídlem společnosti má problém každý, kdo zakládá svou novou společnost s ručením omezeným a nevlastní žádný objekt ani prostory, kde by mohl umístit sídlo této společnosti. Důraz kladu na slovo vlastní. Pokud nejste vlastník, musíte soudu doložit souhlas vlastníka s umístěním sídla, což pochopitelně může být někdy problém. Ne každý majitel objektu k takovému kroku dá souhlas. Žádnou roli nehraje ani to, že jako OSVČ jste pronajímateli nenadělali žádné problémy, vždy jste nájem platili včas a také jste mu několikrát vlastními silami pomohli vyřešit nějakou situaci. Je to jeho právo a vám se nemusí svěřovat ani s důvody, proč s tímto krokem nesouhlasí.

Jak se sídlem?

V tom případě máte problém. Bez uvedení sídla do zakládacích listin, nemá ani cenu vykročit k soudu pro zápis do Obchodního rejstříku. Nemáte šanci uspět. Můžete se pokusit sehnat si sídlo u nějakých spřátelených firem, ale pravděpodobnost úspěchu je i zde docela mizivá. V podstatě oprávněná nedůvěra vám může hodit velký klacek pod nohy. Nemusíte však věšet hlavu. Řešení se vždy najde, a tomto případě je dokonce triviálně jednoduché.

Konferenční místnost k jednání

Jeden podnikatelský subjekt nabízí sídla společnosti v Ostravě Kancelar29 do pronájmu. Jde o vlastníka velké nemovitosti, na jejíž adrese lze umístit sídlo, kterékoliv společnosti s ručením omezeným. Nájem se uzavírá na dohodnutou dobu, především v rozmezí 6 – 24 měsíců. Nájemné je splatné předem a jeho cena klesá v závislosti na sjednané délce pronájmu. Při té nejdelší nasmlouvané době nepřesahuje cena pronájmu cenu jedné láhve rumu Republika. Součástí pronájmu sídla společnosti je ale zároveň řada užitečných služeb. Může jít o různé kancelářské služby nebo také zapůjčení konferenční místnosti pro vaše obchodní jednání. Úplně základní službou ale je příjem a notifikace doručené pošty, a to včetně doporučených zásilek a balíků.