Móda

Jaká je a bude brýlová móda v roce 2019

Pokud jste vášnivým milovníkem módy a zároveň majitelem špatného zraku, máte jedinečnou možnost jak si s vaším stylem ještě více vyhrát.
V předešlých letech se do popředí dostávaly hlavně výrazné brýle se silnými rámy a ve tmavých materiálech. Oproti tomu rok 2019 se stal synonymem pro jemný design a bezobrubové brýle. Dalším výrazným trendem jsou brýle ve stylu vintage, detailové kousky a tzv. brýle s názorem – „statement“.chlapec s brýlemi.jpg
Průhledné brýle jsou v kurzu
Letošek patří transparentním brýlím. Čiré, barevné, lesklé i matné. Průhledné barevné brýle vzbuzují, na první pohled, pocit dokonalé lehkosti. Jemné odstíny zároveň zaručují lehkou kombinovatelnost s barvami oblečení. Průhledný design se obzvlášť hodí pro docílení lehkosti a křehkosti.
Retro brýle a pilotky
Jistě si ještě mnoho z třicátníků vzpomene na úděsné kulaté brýle, které byli jediné k dostání, když byli malí. V těch dobách se ještě leckdo za brýle styděla a schytal nejeden posměšek. Tak hádejte co? Tyhle brýle jsou zpátky a jsou zpět v plné parádě. Kulaté brýle se slabými obroučkami a brýle ve stylu pilotů dopravních letadel tzv. aviator. Pokud si nejste jistí, že vám tento typ brýlí sluší, jestli právě vy máte ten správný tvar obličeje, nezoufejte. Jelikož jsou právě teď in, tak musí slušet každému a vám stačí jen, vybrat si tu správnou velikost.žena s brýlemi.jpg
Brýle s názorem – „statement“ brýle
Už několik let do tohoto typu brýlí patří tzv. kočičí oči. Tento druh byl velmi oblíbeným hlavně v šedesátých a sedmdesátých letech a letos se jako retro vrací opět do módy. Tento typ je velice výrazný a dovolit si jej můžou pouze osobnosti se sebevědomím a osobitým vkusem. Často bývají obroučky doplněny o květované vzory a jsou vyráběny v pestrobarevných variacích. Pokud uvažujete, že byste si zrovna takovéto brýle pořídili, mějte na paměti, že sluší většinou jen lidem s kulatým či oválným obličejem.