Výrobky

Jaký bychom měli vybrat lustr do ložnice

Asi všichni budeme souhlasit, že ložnice je důležitou součástí domu. Je to místo, kde bychom si měli odpočinout, relaxovat a nabírat nové síly na další pracovní den. Aby však tento účel dobře plnila, musí být také vhodně zařízená. Některé věci jsou samozřejmostí, jako například pohodlná postel, jemné, měkké odstíny nábytku si stěn a podobně. Avšak například osvětlení se věnuje při plánování jen malá pozornost. Přitom je pro dobrý spánek velmi důležité. Nejde zde jen o to, že si například večer před spaním čteme, a nechceme si přitom pokazit oči. V úvahu je nutné vzít i fakt, že světlo zadržuje produkci melatoninu, hormonu, který nám umožňuje usnout. I proto by světlo v ložnici nemělo být příliš silné a ostré.

ložnice s osvětlením nad postelí

Problém nastává ve chvíli, kdy si máme nějaký lustr do ložnice vybrat. Ideální je takový, u nějž jde měnit intenzita světla. Tak si jej můžeme nastavit přesně tak, jak potřebujeme, vzhledem k tomu, co právě děláme. Bohužel, tyto nebývají zrovna nejlevnější. Pak je zde také otázka, zda by měl být na klasickou žárovku či zářivku. https://www.zbozi.cz/hledani/%3Fq%3Ddr%25C5%25BE%25C3%25A1k%2520pro%2520z%25C3%25A1%25C5%2599ivku%252060cm U obou možností najdeme pro i proti, avšak z ekonomického hlediska lze jednoznačně doporučit ten zářivkový. Zde je také výhodou v současnosti větší nabídka. A je pravdou, že na vzhled bychom neměli zapomínat.

bohatě osvětlená ložnice

Ačkoliv se nám to nemusí zdát, pro celkovou pohodu je i jeho vzhled důležitý. Měl by místnost vhodně doplňovat. Proto je potřeba se předem rozhodnout, zda to bude centrální objekt, kolem kterého bude řízeno ostatní vybavení, nebo zda půjde pouze o doplněk. Podle toho bychom pak měli vybírat.

Jeho výška pak také samozřejmě hraje roli. Zde je potřeba uvážit nejen to, kolik sami měříme, ale také výšku stropu. Pokud je vysoký, jak bývá zvykem hlavně ve starších budovách, pak je dobré pořídit delší závěsný typ. U ložnice s nízkým stropem by to však nebyl nejlepší nápad, bez ohledu na to, jak moc se nám líbí. Jistě, vzít toto vše v úvahu není zrovna jednoduché. Věřte ale, že se vám to nakonec vyplatí.