PC

Naučte se základy počítače ještě dnes!

Ať už jste se rozhodli rozšířit si obzory či chcete napsat příteli, naučit se základní ovládání počítače není nic těžkého a zvládnou to může každý. Žijeme v době, kdy je důležité umět alespoň to nejzásadnější. V tomto článku se přesvědčíte, že se nejedná o nic složitého a jistě si odnesete uklidňující pocit z toho, že jste schopní si poradit. Pohodlně se usaďte, právě začínáme!Ovládat PC není nic těžkého

Začínáme

Každý počítač může rozdělit na čtyři hlavní části. A to monitor, kde vidíme, co se uvnitř odehrává a kde ovládáme jednotlivé funkce, dále takzvaná skříň, která plní funkci mozku celého zařízení a na konec klávesnice a myš. Pokud ovšem používáme laptop, máme veškeré části hezky pohromadě.
Po zapnutí počítače se nám rozsvítí obrazovka, na které můžeme najít ikony a hlavní panel, které představují programy a funkce.

Psaní dokumentu

Jednou z nejdůležitějších znalostí je ovládat na PC psaní. Otevřeme si tedy program k němu určený a tím je Microsoft Word. Po spuštění se nám otevírá svět nespočtu možností. Můžeme zde vybrat font, velikost či tučnost písma. Vkládat obrázky, spravovat jednotlivé odstavce či si spočítat počet znaků. Vám bude teď ale bohatě stačit vybrat si základní font, například Arial či Calibri. A teď přichází čas na samotné psaní. Lidé, kteří ovládají psaní všema deseti zvládnou během pár chvil napsat celou stránku. Vy si ovšem zvolte tempo, které vám vyhovuje. Žádný učený z nebe nespadl!
Po dopsání je čas dokument uložit a toho docílíte tak, že v levém horním rohu kliknete na okno soubor a poté uložit. Samotný text naleznete ve složce dokumenty.Staňte se aktivním uživatelem

Internet

Chcete-li se porozhlédnout ve světe internetu, stačí kliknout na ikonu, která představuje daný prohlížeč. Mezi nejpoužívanější patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla neboOpera. Poté, co se prohlížeč otevře máte možnost přečíst si zprávy ze světa či si poslechnout oblíbenou muziku na stránce YouTube, kde kromě hudby naleznete také zajímavá videa či zábavné klipy. Pro zkušenější uživatele se naskýtá možnost sociálních sítí, e-mailů či nákupu na internetu.
Nezapomeňte být vždy ostražití a nikdy nesdílet své osobní informace. Příjemné surfování!