PC

Skutečný příběh hry Mario od Nintenda

Od doby, co se Mario stal součástí vesmíru Nintendo Donkey Kong v roce 1981, se okamžitě hra stala jednou z nejoblíbenějších videoher vůbec. Za posledních třicet let se Mario objevil ve více než stovce titulů a na mnoha platformách. Fanoušci vyrostli vedle svých vousatých italských bratrů instalatérů Maria a Luigio a nezapomněli na ně.

Mario a Luigi

Pro většinu hráčů, kteří si zahráli jen tak příležitostně, jsou hry s Mariem vítanou kratochvílí v dobách nudy. Málo kdo z řadových hráčů v příbězích na pozadí vidí něco hlubšího. Na první pohled se zdá, že každá hra má nezávislý nepokračující příběh. Ovšem praví hardcore hráči se pustili do práce a sestavili Super Mario Timeline pomocí indicií z různých pokračování, aby sestavili plnou biografii Maria, hlavního hrdiny Mushroom Kingdom.

Teorie se různí, ale podle jedné začal Mariův příběh řadou her na ostrově Yoshi, na kterém se pravděpodobně mladý instalatér narodil a vyrůstal. Tento ostrov je v češtině známý jako Houbové království.

Další teorie přihází s odvážným tvrzením, že se Mario i jeho bratr narodili v Brooklinu v New Yorku, přesnější podrobnosti o jeho dětství jsou ovšem nejasné. Dospělost už každopádně ve velkém jablku prožil. Zde objevil i podivné trubky, kterými se dostal zpět do Houbového království a tak začala nejdobrodružnější etapa jeho života, pokus o záchranu princezny Peach. Tato část příběhu, je pro většinu hráčů nejznámější.
Super Mario

Jeho úhlavním nepřítelem je známý Bowser, který se opakovaně pokoušel unést princeznu a dobít Houbové království, ale naštěstí se, našemu instalatérovi, podařilo vyhrát. Po mnoha marných pokusech se Bowser vzal a v království zavládl mír. Po této události vzniklo několik her, které postrádali příběh, byly jimi Mario Kart a Mario Party.

Mír ovšem není nic pro našeho hrdinu. Našel si jiné dobrodružství, a sice se vydal zachránit další princeznu. Tu unesl zlotřilý Wario, který opět napadl království. Zde příběh definitivně končí, ale není to zrovna šťastný konec, protože Mariova touha po dobrodružství ho vyhnala z vlastní země.