Výrobky

Klimatizace do bytu začíná být, zvláště ve velkých městech, nutností

Jaké bude letos léto

Dlouhodobé meteorologické předpovědi nejsou sice příliš přesné a některé modely vydávají dokonce protichůdné informace, ale s velkou pravděpodobností můžeme očekávat i letos vyšší nadprůměrné teploty, jak tomu bylo v uplynulých deseti letech. Znamenalo by to opět čelit rekordním teplotám, velkému počtu tropických dní i nocí, a tím pádem pocítit značnou únavu, vyčerpání, stres, nedostatek spánku, pracovní přetížení a v době koronavirové nákazy podstoupit i vysoké riziko oslabení imunitního systému.

klimatizace na domě

Máme-li možnost imunitu posílit dlouhým spánkem, zdravější stravou, dostatkem pohybu, ale také odpočinku, měli bychom to udělat bez váhání. Kromě výletů do přírody, plavání v bazénu a dostatku času na sebe a na svou rodinu si můžeme vypomáhat i klimatizací. Můžeme si pořídit alespoň přenosnou, ale tu spíše jen pro malé místnosti a jako nouzové řešení vzhledem k její vysoké hlučnosti a malému výkonu. Větší službu prokáže dělená (splitová) klimatizace Praha s venkovní kompresorovou jednotkou.

splitová klimatizace

Nezanedbávejte odbornou montáž

Co Čech, to kutil, tedy přesněji řečeno, mnozí z nás mají zlaté ruce a troufnou si jako amatéři na cokoli. To se však může vymstít, protože montáž klimatizační jednotky vyžaduje i teoretické odborné znalosti. Ostatně chladicí směs může do systému napustit pouze specialista s platnou akreditací, stejně tak elektroinstalační práce musí probíhat podle regulí zákona. Při práci kompresorové jednotky se uvnitř potrubí sráží vodní pára, kondenzuje, a vzniklá tekutina se musí odvádět do odpadu. Jestliže se to zanedbá, může to způsobit množení plísní a zdroj nepříjemného a zdraví škodlivého zápachu.

Klimatizace jsou zkrátka zařízení, kde se pracuje se dvěma skupenstvími – plynným a kapalným. Dokážou nejen efektivně místnost chladit, ale také v předjaří a na podzim přitápět, v zimě topit a zajišťovat ideální vlhkost vzduchu. Jejich součástí jsou speciální filtry, které mohou snížit prašnost, zabránit při větrání výskytu smogu, zachytit pylová zrnka a další alergeny. Některé mikrobiologické filtry dokážou zlikvidovat i nežádoucí bakterie a viry.