Výrobky

Co je to vločkovač a kde se uplatní

Mít doma bazén je skvělý nápad vzhledem k tomu, že roste počet tropických dnů a nocí v letních měsících, a tím pádem přibývá i příležitostí důkladně se tomuto jevu bránit alespoň ochlazením ve vodní lázni. Máme-li dobře propočítanou filtraci a používáme-li prostředky bazénové chemie, máme takříkajíc vystaráno, že bude voda pěkně čistá. Radost nám však může pokazit docela obyčejná vodní řasa. Když se rozmnoží, může tekutinu natolik zakalit, že bychom v ní nevykoupali ani našeho psa.

řasa v bazénu

Pomůže vločkovač

Vločkovač je zdravotně nezávadná chemická látka, která využívá vazebních sil k tomu, aby se k sobě přiblížily velmi drobné, mikroskopické částečky organických látek rozpuštěné ve vodě. Obecně lze tento přípravek nasadit všude tam, kde je žádoucí odstranit vodní zákal.

Ten sám o sobě může působit nevzhledně, což nám bude vadit například při koupání – plavat v kalné neprůhledné tekutině působí na psychiku docela depresivně, tehdy podvědomě „víme, že v ní něco plave s námi“. Zároveň však může být zákal zdrojem zdravotních problémů, protože bude obsahovat toxické cizorodé látky a biologický odpad, jakožto ideální potravu pro různé drobné patogenní živočichy.

bazénové schůdky

Jak tedy vločkovač https://www.chlorito.cz/vlockovac-do-bazenu funguje? Uveďme jeden z příkladů, kdy je nutné jej nasadit např. v bazénu na koupání. V něm se časem i při důkladné péči bazénovou chemií mohou vytvořit vodní řasy. Těch se snadno zbavíme algicidními přípravky, ale řasy jsou natolik jemné, že po odumření vytvoří ve vodě odpadní balast, který se jeví jako zákal – v různých barvách od bílé přes hnědou a zrzavou až k tmavě zelené. Zákal putuje přes filtraci do filtračního písku, kde se ovšem nezachytí, protože jsou částečky kalu velice malé. Potřebujeme je tedy zvětšit a to dokáže právě vločkovač. Sloučí je do větších částic (vloček) a ty se pak ve filtraci již zachytí, nebo klesnou vlivem gravitace na dno nádrže, odkud se pak odsají bazénovými vysavači. Docela jednoduchý trik, jak se zbavit kalné vody, a to doslova za pár korun.