Kultura

Přípravy na VŠ

Pokud jste právě odmaturovali, tak se pravděpodobně potýkáte s nevyřešitelnou situací a tou je fakt, že právě nikam úplně nepatříte. Celou dobu jste byli v nějaké instituci a vše za Vás téměř rozhodovali ostatní anebo Vaši rodiče. To se teď změní, ale není důvod, proč z toho být ztrápení. Nebojte se nových věcí a těšte se naopak na to, že se konečně osamostatníte a dokážete něco jen sami pro sebe.
přednáška na univerzitě
Ten pocit z dobře odvedené práce pak za to opravdu stojí, takže žádné strachy. Máte teď nejdelší prázdniny ve svém životě a byla by opravdu škoda je promarnit domácím lenošením. Namísto toho existuje spoustu zajímavých způsobů, jak si vydělat a zároveň se pořád učit něčemu novému. Důležité totiž je nevyjít ze cviku a udržovat svůj mozek ve studijním režimu. Věřte, že až jednou vypadnete, tak už velmi těžko se to bude vše nahazovat. Využijte tedy toto volno jako něco, co Vás může v životě někam posunout.
trávník před hradem
Můžete se například vydat se svými přáteli někam do ciziny na takzvanou poznávací/pracovní dovolenou. Existuje mnoho projektů, kde hledají mladé a odvážné lidi, kteří se chtějí naučit něco nového a poznat jiné kultury a nové lidi. To zní dobře, že? Projděte si tedy některé internetové stránky, kde se nacházejí takovéto nabídky. Můžete jet někam za dobrovolnickou činností a v odpoledních časech se věnovat výuce o cizí zemi, ve které pobýváte. Toto léto je také skvělou příležitostí k tomu, abyste si procvičili cizí jazyky. Nebojte se tedy zkusit místo klasických hotelů najít k ubytování nějakou hostitelskou rodinu, která bude ochotná s Vámi sdílet svůj běžný a každodenní život a Vy se tak budete moci přiučit plno nového a navíc budete moci konverzovat téměř celý den, a to je ten nejlepší způsob, jak se naučit pořádně nějaký cizí jazyk. Hlavně se nebojte trochu zariskovat a osamostatnit se, jednou Vás to stejně nemine a je dobré jít na vysokou školu už jako dospělý člověk, který se trochu vyzná.