Kultura

Rock for People 2020 – nejlepší ročník?

Letos se na festivalu objeví Fall Out Boy, The 1975 a jako třešnička na dortu Green Day. Když pořadatelé ohlásili právě poslední kapelu, vyvolalo to mezi lidmi euforii. V den zahájení předprodeje se 1. a 2. edice vstupenek prodala za pouhých 45 minut. Dokonce kvůli náporu objednávek na chvíli vypadly servery GoOut, kde se prodej uskutečňuje. V předchozích ročnících RfP se první vlny lístků také prodávaly rychle, ale tohle bylo čiré šílenství.
zpěvák v davu
Bohužel aby bylo možné mít tyto headlinery, museli pořadatelé změnit klasický termín. Rok, co rok se festival odehrával na začátku července, jenže letos započne již 18. června. To může být problémem pro studenty, neboť zrovna v tomhle období je zkouškové. Jako vždy ale potrvá 3 dny a bude se odehrávat ve festivalparku Hradci Králové.
Momentálně je v prodeji poslední edice vstupenek za 2 490 Kč na jméno, až do vyprodání. Takže pokud se stále rozhodujete, zda se RfP zúčastnit, nebo ne, je správný čas na konečné rozhodnutí. Do konce roku už může být pozdě. Ovšem pokud vás neláká představa trávit 3 dny pod stanem, jsou k mání i jednodenní lístky. Čtvrtek na kapelu The 1975 je za 1 690 Kč, pátek s headlinerem Green Day a předskokana Weezer stojí 1 890 Kč a poslední den, sobota, kdy vystupuje Fall Out Boy vás přijde na 1 790 Kč. Také lze uplatnit zvýhodněné vstupné pro ZTP, děti a seniory.
dav na koncertu
Na oficiálních stránkách Rock for People můžete najít adventní kalendář, ve kterém si každý den odkryjete další a další vystupující kapelu. Prozatím jich známe 8 – Catfish and the Bottlemen, PUP, Sophie and the Giants, Crossfaith, The Pretty Reckless, Creeper, Mayday Parade a Wohnout. Já osobně to nikdy nevydržím a chodím se každé ráno mrknout.
Prozatím nejsou žádné informace o kempu, parkování a ubytování. Tedy jen to, že budou k dispozici později a pro ročník 2020 chystají nějaké vylepšení. No, nezbývá nám nic jiného než vyčkávat a šetřit si penízky. Jedno je jisté – bude to řezba!