Www

Život po internetu

Je samozřejmě jasné, že v moderní společnosti ve vyvinutých zemích už si málokdo dokáže představit život bez internetu. Jak osobní, tak profesní život je neskutečně spjat s tím „internetovým“, který se postupně prohlodává dál a dál a pomalu, nevědomky, nám ukrádá stále více soukromí. Samozřejmě, je pravda, že kdo nemá co skrývat, nemá se čeho bát, ale je to skutečně princip na kterém postavit celý koncept internetu?
komunikace po síti

Chytrá domácnost

Vezměme si například internet věcí, jak je dnes označována postupná automatizace a konektivita každodenních el. spotřebičů anebo celé domácnosti i s okny na internetovou síť, která tak tvoří centrální ovládání, které lze dle svého řídit klidně z pohodlí postele. Je sice pravda, že taková síť řeší spoustu problémů moderní doby jako je úspora energií a tepla, efektivní bydlení, domácnost se sama o sebe částečně dokáže postarat, aniž byste vy sami něco dělali. To je koneckonců sen minulosti, automatizovaná domácnost. Ale bude taková síť, na kterou bude napojena každá škvíra domu, opravdu uzavřená? Co zabrání někomu velmi chytrému si prostě dálkově probořit tu vaši síť a otevřít si dveře. Je ale také dobré uznat, že dnes se vám domů vloupá kdokoliv, pokud chce, i s použitím páčidla.
ikonky na internetu

Chytré mobily

Je to vlastně směnný obchod, vy poskytujete svoje informace o vaší poloze, historii vyhledávání atd. a na oplátku dostáváte více pohodlí a efektivity. Vskutku dobrý obchod, jestli se nás ptáte, avšak u takových propojení často vzniká jista deviace, a to je až přílišná závislost na odesílání informací do vnějšího světa – například fotky a videa osobní povahy, které jsou klidně nahrány na sociální síť pro všechny, i mimo okruh přátel, k vidění.
 rameno robota
Celý internet dnes funguje jako velmi promazaný byznysový stroj, který neustále pumpuje a zpracovává a na oplátku vám dává spoustu možností, kterých můžete využít. Samozřejmě, že to celé stojí na vaší jakési dobrovolné nedobrovolné ochotě zaprodat podstatnou část svého soukromí pro vaše pohodlí, ale to už je asi na každém člověku, jak to vnímá. Pro někoho sdílet svou polohu je dnes normální, zatímco druhý se toho bytostně bojí.