Žena

Jaké předměty ne/využijete v běžném životě?

Jsou předměty, které nepopiratelně využijte v běžném životě, a pak jsou takové, které prostě jenom absolvujete, naučíte se na zkoušku a po ní to zase všechno zapomenete. Jaké předměty jsou prakticky využitelné?
Zeměpis
V dnešní době je velice oblíbené cestování a dostanete se bez problémů téměř všude. Základní znalosti ze zeměpisu by se vám tedy mohly v životě opravdu hodit. Výhodou je, že můžete mít vždycky v kapse klasickou mapu, nebo mít mapy stažené v telefonu. Samozřejmě je to jednodušší s elektronikou, ale klasická mapa je záloha. A je dobré umět v ní číst. A to se naučíte v zeměpise.
kompas na mapě
Matematika
Z matematiky určitě nevyužijete vše. Využijete ty znalosti, které se týkají kupeckých počtů, procent a třeba ještě trojčlenku. Možná se vám bude občas hodit spočítat obsah či objem nějakého tělesa ale to už budou více méně výjimky. Pokud nehodláte studovat dále školu, kde matematiku využijete, pak využijete vážně pouze minimum.
Jazyky
Jazyky jsou v současné době opravdu ceněné. Říká se, že kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem a dnes to opravdu platí. Problém je však s úrovní výuky jazyků. Nejvíce vhodný je samozřejmě rodilý mluvčí ale stav v některých školách je opravdu tristní. Pokud na vás učitel mluví celou hodinu česky a je jednu či dvě lekce před vámi, pak vězte, že vám tento předmět bude opravdu k ničemu.
vzdělávání dospělých
Občanská nauka a základy společenských věd
Asi se budete divit, ale občanka se vám bude v životě hodit. Právní a politické povědomí se opravdu hodí a tyto vědomosti vám k něčemu v životě budou. Jediné co využije málokdo je filozofie.
Výchovy
Výchovy jsou více méně odpočinkové předměty ale i tak jsou prospěšné. Tělesná výchova by dětem měla ukázat možnosti sportování, protože v tom dnes rodiče často selhávají, výtvarná výchova odhaluje talenty a hudební výchova je prostě relax.