Žena

Masti

Jak už samotný název naznačuje, masti jako jsou mastné. Řadí se sem produkty vazelínového charakteru, které jsou husté. Jsou naprosto perfektním pomocníkem, když je vaše kůže velmi hodně až extrémně vysušená. Poznáte to tak, že se na ní objevují větší kousky odlupující se kůže. Tato místa je vhodné potírat i několikrát denně mastí či vazelínou, která kůži vyživí a zabrání jejímu dalšímu vysušování. Mohou se používat jak na celé tělo, tak i na obličej. V obličejové části jej ale nanášejte v co nejmenší vrstvě a pouze na extrémně vysušená místa s opatrností. Nevýhodou je, že se do kůže vstřebávají velmi pomalu. S mastmi byste to ovšem neměli ani přehánět. Jejich mastné složky mohou příliš zatížit pokožku, což mimo jiné zapříčiní ucpávání pórů a vznik akné. Další nevýhodou je, že mohou zašpinit vaše oblečení a povlečení.
Detail na krk

Tělová mléka

Jak už název napovídá, jedná se o tekuté krémy, které jsou určené na potírání celého těla. Do kůže pronikají velmi rychle a tak je dobré je nanášet i několikrát denně. Zvláště pokud trpíte na velmi suchou kůži. V tomto případě, když je vaše kůže extrémně vysušená a šupinatá, nemusí jí dostatečně hydratovat. Při používání tělového mléka je proto účinné doplnit jej i o hydratační sprchový gel či hydratační krémy. Avšak výhodou je, že díky svému rychlému pronikání do kůže nezanechávají stopy na vašem oblečení či povlečení.
Krém v kelímku

Hydratační krémy

Jsou výbornou volbou pro všechny typy kůže, které potřebují dlouhodobou hydrataci. Vaše pokožka si bude libovat, jelikož většina těchto krému je na olejové bázi. Znamená to, že obsahují blahodárné mastné složky, jež přináší kůži vhodnou hydratující výživu a pomáhají k její snadnější nápravě. Hydratační krémy jsou vhodné k promazávání obličeje i celého těla, na rozdíl od tělového mléka a masti. Avšak studie také dokazují, že pro typy pokožky, která se velmi vysušuje, nemusí být dostatečně účinné.