Žena

Tipy, jak ušetřit za kosmetiku

Zdražuje se úplně vše, od energií, přes potraviny až po kosmetiku a kulturní akce. Stále více lidí si začíná utahovat opasky a přemýšlí o tom, kde by se dalo ušetřit. Ženy jako první napadne kosmetika. Inspirujte se našimi tipy a uvidíte, že se vaše peněženka potom rozhodně ztenčovat nebude.

Sledujte složení

Kupujete si kvalitní krém od světoznámé značky. Obsahuje celou řadu důležitých ingrediencí pro pleť. Od kyseliny hyaluronové, přes retinol, po kolagen. Je nadupaný a proto je také dražší. Ovšem pozor, toto pravidlo rozhodně nemusí platit. Povětšinou platíte drahou značku a reklamu a stejný obsah ingrediencí byste našla i u levnějšího produktu. Proto s koupí nespěchejte, čtěte složení a porovnávejte.

peníze

Kupujte jen to, co skutečně potřebujete

Ta rudá barva nového lesku je úžasná. Co na tom, že jste ho použila jen jednou na sestřině rozlučce se svobodou a nyní jste se opět vrátila k nude rtům. Před každou koupí se nejprve zamyslete, zda daný produkt skutečně potřebujete a spotřebujete? Nenakupujte přebytky do šuplíku. Naopak produkty, které pravidelně používáte se nebojte nakoupit do zásoby. Využijte na to slevových akcí nebo věrnostních kartiček.

Věrnostní kartičky, slevové kupóny nebo speciální akce také ušetří pár korun v peněžence. Sledujte letáky drogerií a parfumerií. Mnohdy se dá splašit opravdu hezká sleva.

Sledujte akce e-shopů

Vyplatí se sledovat i akce oblíbených e-shopů a využít například dny dopravy zdarma nebo slevové kódy, které vám pošlou jako dárek k narozeninám. Mnoho e-shopů také za registraci nabízí sbírání bodů, které si časem můžete proměnit za menší slevu nebo dárek. 

Vzorečky

Zkuste se zcela vyhnout impulzivním nákupům. Ty jsou totiž pro peněženku jako mor. Zakoupený produkt vám nemusí sednout a bude se krčit na poličce v koupelně, než se zkazí a vyhodíte ho. Nestyďte se v obchodě požádat o vzorek krému nebo make-upu. Vzorečky najdete i v časopisech.

kosmetika

Co se ještě vyplatí

  • každé 3 měsíce si udělejte generální úklid kosmetických produktů
  • využijte porovnávače cen a najděte ten nejlevnější produkt
  • čtěte recenze na daný produkt (a samozřejmě je i pište)
  • nakupujte pouze na ověřených e-shopech
  • hledejte levnější alternativy oblíbených produktů