Výrobky

Do jakého sportu zapojit ty nejmenší?

Pro zdravý životní rytmus je pohyb nesmírně důležitý, a tak je potřeba děti od malička učit, že by se měly věnovat nějakému sportu. Ve městech, ale i na vesnicích, nalezneme sportovní kroužky, kluby, nebo tréninková střediska, kde se mohou sportu učit i děti od tří let. Jaké sporty jsou pak pro děti dobré, a který vybrat pro to své?

Tenis

Tenis je elegantním sportem, ve kterém se pojí pohyb, přesnost, ale také soustředěnost. Mimo to však děti učí cílevědomosti a touze se zlepšovat, jelikož se jedná o sport soutěžní, který se hodí i v budoucím životě, a vypadá dobře v životopise. Pokud máte poblíž tenisové kurty, jistě se tam budou pořádat kurzy pro děti, nebo půjde zaplatit soukromé lekce. Do výbavy vašeho dítěte se bude hodit dětská tenisová raketa, několik tenisových míčů, ale také kvalitní obuv, a potítko na ruku.

žába hraje tenis

Fotbal

Dalším dostupným sportem pro děti je fotbal, jelikož téměř každá vesnice, a rozhodně každé město, má svůj fotbalový tým, a tak se nezapomíná ani na trénování příštích nadějných fotbalistů a fotbalistek. Na rozdíl od tenisu je fotbal týmovým a kontaktním sportem, a tak je vhodný pro děti, které mívají problém vycházet s ostatními, a potřebují se naučit fungovat jako součást týmu. Rozhodně však nechybí pohyb, ani touha vyhrávat. Nezapomeňte dítěti pořídit kvalitní kopačky.

chlapec ve vodě

Plavání

Některé děti již od malička vodu zbožňují, a právě pro takové je plavání tou nejlepší volbou. Nejenže se jedná o sport, který pomáhá se správným držením těla, ale je to jeden z těch mírumilovných sportů, kde se soutěžení obejde bez urážek, a jediný způsob, jak někoho porazit, je soustředit se na vlastní dráhu.

Tanec

Že tanec není sport? Nesmysl. I při tanci je tělo nuceno k pohybu, který tolik potřebuje. Ať už zvolíte balet, aerobik, břišní tance, nebo třeba hip-hop, dítě se zde naučí fungovat v týmu, naslouchat rytmu, a ovládat své tělo.