Výrobky

Pohodlná, stylová, a praktická manželská postel

Postel není jen kusem nábytku. Je to místo, je to oáza, je to dokonalost. Pokud ji správně zvolíte, a vybavíte. Zatímco ve dne by měla působit klidně, ustlaně, a ladit se zbytkem místnosti, večer by měla být pohodlná k různým manželským aktivitám, a v noci by měla člověku dopřát dostatek odpočinku. Na co tedy při výběru postele myslet, a jak ji vybavit?

lidé v posteli

Rám postele

Rám postele může být doplněn přimontovanými nočními stolky, či zásuvkami, kam lze kde co uložit. Jistě si budete rám vybírat tak, aby dobře vypadal, důležitá je však i výška postele, kdy je praktičtější vyšší postel, ze které se lépe vstává. Důležité je na tomto nešetřit, a pořídit si pevný, bytelný rám, a doplnit jej kvalitním odpruženým roštem, nechcete-li v noci budit půlku domu, jakmile začnete dovádět. Některé postele jsou pak natolik nekvalitní, že zavržou při každém pohyby, a to už se člověk rozhodně ani dobře nevyspí.

Matrace

Matraci si musíte vybrat sami, nejlépe osobně. Na manželskou postel je vždy lepší jedna velká matrace, a to proto, že do mezery mezi matracemi byste neustále bořili končetiny, což není zrovna praktické. Někomu vyhovuje měkká matrace, na které se cítí jako na obláčku, další raději tvrdou, kvůli zádům, a někdo volí ergonomickou matraci, která se vytvaruje váhou vašeho těla.

ustlaná postel

Přikrývky a polštáře

Co se polštářů a přikrývek týče, naše babičky nedaly dopustit na ty péřové, které však nejsou tak úplně praktické. Peří se dostává ven, dělá nepořádek, a peřinu musíte nosit do čistírny. Ideální jsou pak prachové, nebo z dutého vlákna, které můžete bez obav nacpat do pračky, a je antialergení Důležité je rozhodnutí, zda chcete dvě klasické peřiny, či jednu větší. Pokud se rádi tulíte pod jednou přikrývkou, je lepší zvolit větší rozměr. Ideální je pak například francouzská přikrývka 200×220, která má dostatečné rozměry pro oba, a nebudete se o ni tak v noci přetahovat. Povlečení pak zvolíte dle vlastního uvážení, tedy to, které je vám příjemné na dotek, a líbí se vám i vzhledově, a nejlépe takové, které nemusíte žehlit. Pokud chcete, aby vaše postel vždy působila ustlaným dojmem, není od věci koupit stylový přehoz, a několik dekorativních polštářků.