Byznys

Kam na výlet v Ústí nad Orlicí a okolí?

Stříbrná krasavice

Rozhledna Andrův chlum, které se někdy přezdívá „Stříbrná krasavice“, je vlastně telekomunikační věž, která je zpřístupněna veřejnosti. Z výšky 35 metrů dohlédnete za příznivého počasí až na Českomoravskou vrchovinu nebo Krkonoše. K rozhledně vede turistická cesta, ale je možno se k rozhledně pohodlně vyvést i autem. Hned u rozhledny najdete restauraci, kde se můžete po náročném výstupu na rozhlednu posilnit. Rozhledna je otevřená celoročně a vstupné činí 30 Kč pro dospělé, a 15 Kč pro děti a studenty.

zřícenina

Po stopách historie

Jedná se o naučnou stezku v délce čtyři kilometry s šesti zastávkami, které se týkají významných osob naší historie. Na stanovištích tedy najdete Cyrila a Metoděje, Jana Ámose Komenského nebo rusalku Antonína Dvořáka. Stanoviště v sobě mají herní a interaktivní prvky, aby docházelo k učení se zábavnou metodou. Stanoviště si užijí jak děti, tak dospělý. Stezka j vlastně okruh, takže se pohodlně pak vrátíte na její začátek, ke lze odstavit auto. Jde o nenáročný terén, který zvládnou i malé děti.

Buková Hora

Buková hora, nebo také Čenkovice Skibukovka, je horský resort, nacházející se u střediska Čenkovice. Ať je léto, nebo zima, v Čenkovicích budete mít vždy co dělat. V zimě samozřejmě můžete využít možnost lyžování či snowboardingu, ale najdete toho tady mnohem více. K dispozici je vám Snowpark, večerní lyžování, dětskou školu lyžování a samozřejmě dopravu vlekem. Přímo na svazích je také možnost se ubytovat v apartmánech. Zábavu tady najdete ale i v létě. Máte možnost turistiky, vypůjčení horských koloběžek či elektrokol. Letní program také slibuje spoustu zábavy v podobě hudebních vystoupení, grilování a podobně.

lyže

Zřícenina Lanšperk

Z hradu Lanšperk je dnes je zřícenina, ale přesto určitě stojí za návštěvu. Nachází se v Dolní Dobrouči. Hrad pochází z 13. století. Zůstaly po něm zbytky obvodových zdí, u kterých je vyhlídková plošina, která poskytuje návštěvníkům krásný výhled do okolí. K hradu vede turistická trasa dlouhá asi 300 metrů.