Muži

Nespěchej a zpomal!

Vstáváme časně ráno, nesnídáme, vypijeme spoustu kávy a spěcháme do práce. Každý z nás má vysněné zaměstnání, ale nakonec tak tvrdě dřeme, že zapomínáme, co nás vlastně v té práci baví. Vedení je tvrdé, má vysoké nároky, někdy je nám odměnou vysoká výplata, ale někdy ani ta výplata neodpovídá vloženému úsilí a času. Vracíme se pozdě domů, unavení, myslíme na to, co všechno jsme nestihli. Nemáte čas na děti, manžela, manželku a nemáte chvilku ani sami pro sebe. Stres, hádky a všechny špatné vlivy kolem nás ničí naše zdraví a také duši. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, jak nás uspěchaný život ničí uvnitř.
 pracující muž
Deprese
Je porucha psychiky, která způsobuje změnu nálad, zhoršuje soustředěnost. Máme nízkou sebedůvěru a jsme často unavení. Osoba, která trpí depresí, ztrácí pocit štěstí a je často smutná. Deprese se léčí antidepresivy a návštěvami u psychologa. Je dokázáno, že depresemi trpí 60% populace od 20 – 55 let. Takto zlomená duše škodí našemu zdraví a dotyčný může být i agresivní na své okolí.
 
Stop spěchu a depresím!
Co dělat pro to aby nás dnešní uspěchaný životní styl nesrazil na kolena?
 
·         Spánek – je důležitým pomocníkem!
Když spíme, relaxujeme, v našem mozku se snižují reakce na působení vnějších vlivů. Naše svalstvo je uvolněné, teplota těla nižší a máme pomalejší dýchání. Obecně je známo, že dospělý člověk by měl spát 7-8hodin. Spánkem ulevíte tělu i Vaši duši.
 
·         Masáže – prospívají našemu tělu!
Masáž je terapie, která uvolňuje tělo a svaly. Při masáži relaxujeme a máme chvíli sami na sebe. Je to čas, který masér/ka věnuje jen nám, a proto si masáž užijte na plno. Zmírňuje bolesti a odbourává stres. Masáž je nejstarší formou terapie, která zlepšuje krevní oběh.
 léky v dlani
·         Příroda – dopřeje klid v duši!
Klid v přírodě je hudbou pro naši duši.Ptáčci zpívají, les tak krásně voní. Vyjděte si do přírody a nechte se unášet tím klidem. V lese, na louce, u rybníka nikdo nespěchá! Jděte sami nebo s rodinou, trávit čas s rodinou je dalším aspektem důležitým pro náš život. Proto se věnujte rodině, mějte rádi sami sebe, dopřejte si čas na relaxování. Žijte pomaleji, vždyť ten čas tak letí!