Výrobky

Sedací pytel pro děti musí být především pohodlný

Sedací pytle a vaky dnes pořídíte v mnoha specializovaných e-shopech, i v kamenných prodejnách. Vyrábí se v mnoha různých tvarech, barvách, a materiálech potahů. Mohou dobře posloužit jak dětem, tak i dospělým.

Mnozí lidé vám potvrdí, že nejlepší je osobní zkušenost. Jakmile se totiž údajně do sedacího vaku či pytle posadíte, uvědomíte si, jak jeho výplň dobře objímá vaše tělo, a vy si tak můžete, alespoň částečně, ulevit od působení zemské gravitační síly. Pochopitelně vám žádný vak nezajistí dokonalý stav beztíže, s nímž se můžete setkat jen na oběžné dráze, nebo krátkodobě při speciálním výcvikovém letu, jde spíš o to, přiblížit se dokonalé relaxaci a maximálnímu pohodlí.

medvídek na vaku

O tyto vlastnosti se postará především výplň a vhodně zvolená velikost a tvar, máte-li možnost osobně vyzkoušet sedací pytel pro děti a výrobky určené pro dospělé, rozhodně neváhejte. Vytvoříte si vlastní představu o vhodné velikosti vaku, kdy je možné na něm nejen sedět, ale také se po něm válet a ležet.

hnědý vak

Výplně současných výrobků – možná vám neuniklo, že tento způsob posezení je lidem znám již dlouhou dobu, není to tedy žádný ultramoderní výstřelek, ale má za sebou poměrně dlouhou historii. První výrobky tohoto typu byly naplněné lecčíms – fazolemi (odtud také pochází jeho název „beanbag“), jemným pískem, polyuretanem, obilnými otrubami či slupkami, dokonce i rýžovými zrnky. Žádný z těchto materiálů však neposkytuje tolik pohodlí, jako kuličky z expandovaného polystyrenu, označované zkratkou EPS. Kuličky mají totiž poměrně dostačující pevnost v tlaku, jsou velmi lehké, a mohou se tak velmi dobře přizpůsobit tvaru lidského těla. Podmínkou je, aby byly kuličky přibližně stejně velké – zde je odpověď i na to, proč není do výplní příliš vhodná odpadní polystyrenová drť, kde je velikost i pevnost kuliček různá.