Byznys

Web jako magnet

Prostě vás přitáhla třeba jeho barva a sestavení. A řekli jste si, že to musel být zajímavý člověk, který to takto udělal.

Nu, a to je voda na můj mlýn, protože tyto lidi znám a mohu o nich leccos prozradit. Všimněte si, že píši lidi a ne člověka. To činím úmyslně, neb málokdy stojí za webem jeden jediný člověk. Já jsem výjimka, ale můj web nemá za účel oslovit miliony potencionálních zákazníků. Je jen pro několik set známých.

Pokud se ovšem má přes stránky prodávat, musí se také přes ně vydělat. To je zákon podnikání a jiný nikdy nebude. Prostě, účel je dán a tím i náplň. Pokud podnikatel chce opravdový zisk, bez webových stránek toho bude dosahovat jen velmi těžko. Proto si musí sehnat někoho, kdo mu takový web postaví a pak na něj bude také dohlížet, protože i pak musí fungovat a to bezchybně.

webová stránka

Nejlepším řešením asi bude kontaktovat pardubickou tvorbu www stránek, kde je spousta a spousta lidí, kteří se stavbou a provozováním webu živí, takže o tom vědí naprosto všechno. Nebude pro ně problém sestavit vám stránky přesně na míru, tak jak si to budete přát.

Ono to obnáší spoustu věcí, nejen umět HTML, což je jazyk pro psaní webu, ale umět i další věcičky, jako třeba kaskády a tak. Vysvětlovat tyto pojmy zde není potřeba, jsou to jen odborné termíny, bez kterých se však muž stavějící web zvaný webmaster neobejde.

Jak jsem již zmínil, není sám, většinou má k ruce copywritera, který mu dodá texty, které se dají do wireframe, které dělal grafik, nebo projektant a tak dále a tak dále.

stavba webu

Prostě stavba webu je dosti složitá záležitost a rozhodně to nezvládnete sami za sobotní večer. Sice byste jakýs takýs paskvil dohromady dali, ale výsledek by asi nebyl na patřičné úrovni. Proto je třeba se dát dohromady s odborníky, kteří to již znají a naprosto přesně vědí co a jak udělat, aby byly stránky opravdu funkční, ale zároveň i hezké hned na první pohled.