Byt a dům

Standardní bydlení za lepší ceny

Mít vlastní střechu nad hlavou má celou řadu výhod. Tou hlavní je jistota, že o ni nemůžete standardním způsobem přijít. Zatímco z nájmu vás mohou vyhodit, z vlastního zaplaceného obydlí to zase tak snadné není. Problém je, že dosáhnout na něco takového je stále složitější, tudíž se pořád více lidí stěhuje do pronájmu, které se sice vůbec nevyplatí, avšak často není jiné cesty. obytné nemovitosti totiž v posledních několika málo letech dramaticky podražily, což mimo jiné znamená i neschopnost mnoha lidí si je pořídit, a to ani v případě, kdy si zažádají o hypotéky. Podmínky pro její udělené jsou v současnosti daleko přísnější než v minulosti.

Na prodej

Jde to ale i jinak, i když ne každému se to asi bude líbit. Nové mobilní domy se zdají být pro mnohé nepříliš lákavou alternativou, a přitom je to škoda. Rozhodně se jedná o plnohodnotné bydlení, které sice není na tak vysoké úrovni jako velké byty, nicméně se dá sehnat za docela přijatelné peníze.

Je dobré si říci, že mobilní domek nerovná se automaticky karavan nebo maringotka. Krom kol spolu nemají víceméně vůbec nic společného. Zatímco prvně zmiňované obydlí je vhodné k celoročnímu žití, karavany ani maringotky není možné relevantně obývat delší dobu než několik měsíců. A to už jen z toho důvodu, že je v nich zima, nemluvě o obytném prostoru, jenž je skutečně žalostný. Pravda, mobilní domky ho také neposkytují příliš mnoho, nicméně jsou daleko větší a život v nich je mnohem pohodlnější. Nemalou měrou k tomu přispívá i velmi kvalitní vnitřní vybavení ve formě nábytku a dalších pro život nezbytných propriet.

Obývací pokoj se schody

Ideální prostor pro mnohé živnostníky

Nejen obytné, ale i užitkové nemovitosti jsou v dnešní době předražené. Není tak divu, že i mnozí podnikatelé pokukují po jiných možnostech. Je pravdou, že pro většinu živnostníků jsou mobilní domky přeci jen až příliš malé. Na druhou stranu se v nich dají provozovat třeba malé pojízdné obchůdky s občerstvením, případně suvenýry, případně je možné je přebudovat do podoby skromného kadeřnictví.