Výrobky

Stlačený vzduch je skvělý pomocník

Využití stlačeného vzduchu je staré tisíce let, protože i v dnešku době jej hojně využíváme. Nejčastěji k jeho výrobě používáme elektrické kompresory.

Stlačený vzduch je skvělý pomocník

Bohatá historie

Vzduch o určitém složení je nepostradatelný pro život na naší planetě, a proto si jej musíme vážit. Dá se také využívat k mnoha účelům, přičemž používali ho lidé už v dávných letech, kdy se bavíme o období kolem 3 000 let před naším letopočtem. Lidé totiž vyráběli stlačený vzduch pomocí měchů, kdy se využívalo kůže ze zvířat. Později byly také potápěči, kteří samozřejmě potřebovali vzduch pod vodní hladinou k dýchání.

ruční dmychadlo

Když se posuneme v době dopředu, tak v 17. století přišel stroj, který nám umožňoval odsávat vzduch z uzavřené nádoby. Velkým převratem byl rozhodně rok 1777, protože James Watt využil jako pohon parní stroj. Šroubový kompresor je samozřejmě o něco složitější, a proto byl vynalezen o něco později, a to konkrétně roku 1957. Dále rozvoj pokračoval až se dostal do podoby, kterou známe v dnešní době. Kompresory jsou tedy spolehlivé a velmi účinné stoje, který dokáží vyrobit vzduch o velmi vysokém tlaku.

Průmyslový kompresor

Stlačený vzduch se rozhodně hodí nejen v průmyslu i v dnešní době, kdy skutečně vykonává potřebnou práci za pomocí energie právě vzduchu pod určitým tlakem. Díky tomu se dají například pískovat různé součástky, kde se upravuje jejich povrch, aby byl vhodný pro naše využití. Takový kompresor se nekupuje každý den, přičemž je to dražší záležitost, kdy musíme nákup dobře zvážit, aby nám vždy velmi dobře sloužil.

šroubový kompresor

Nejvíce rozhoduje, kde a jak budeme daný stroj používat, protože jej nesmíme přetěžovat. Naopak je dobré si nechat nějakou rezervu ve výkonu a velikosti vzdušníku, aby nám kompresor dostačoval a my mohli celou směnu neustále pracovat bez komplikací. Nezapomeňte se ani informovat o tom, za jak dlouho se vzdušník náplní, protože když potřebujeme přísun vzduchu skoro neustále, tak jistě není na místě dlouhé čekání. Pro neustálý přísun vzduchu je nejlepší šroubový kompresor, který při dobré údržbě opravdu vydrží.